Barevné povrchy Zippo

Svět Zippo zapalovačů není jen černobílý (nebo černo-chromový?). Zippo zapalovače se vyrábí v mnoha barvách a v tomto článku zjistíte, jak se barevné Zippo zapalovače člení a jaké jsou rozdíly v jednotlivých barevných úpravách.

Svět se skládá z barev a je logické, že i Zippo zapalovače nabízí mnoho barevných úprav. Většina barevných povrchů je vytvořena pomocí speciálně vyvinutého práškového laku s příměsí epoxydové pryskyřice, které se na zapalovače nanáší elektrolyticky. Takto lakované Zippo zapalovače jsou na povrchu dokonale hladké a jejich povrch je (téměř) dokonale odolný vůči škrábancům a běžnému opotřebení. Barva se z povrchu Zippo zapalovače nikdy neoloupe a k jeho poškození musí vést upravdu nešetrné zacházení nebo nešťastný pád z velké výšky na tvrdý ostrý předmět.

Pak známe ještě jiné typy barvení, a to pomocí speciálních příměsí, které se přidávají přímo do kovu, který při elektrolytickém nanášení na mosazný povrch zapalovače změní svou barvu. V takovém případě je probarven přímo kov, ze kterého je zapalovač vyroben, tudíž odpadá jakákoliv starost o případné poškození zapalovače, protože i v případě poškrábání povrchu zapalovač v místě poškození zůstane obarvený.

Zippo zapalovače Matte   Zippo zapalovače lakované průsvitným lakem
     
Matte   Průsvitné barvy
     

Všechny povrchy Zippo zapalovačů typu Matte charakterizuje plná sytá barva bez textur, odstínů nebo přechodů. Jak název napovídá, povrch Zippo zapalovače Matte je matný, takže se netřpytí ani neleskne. Povrch Zippo zapalovače Matte se lakuje pomocí speciálních práškových barev. Lak je poté laserem odpařen z pantů a spodní strany zapalovače tak, aby se obnažila charakteristická ražba s datovým kódem.První Zippo zapalovač s povrchem Matte byl černý model 26110 Black Matte a byl uveden v roce 1984. Dnes je k dispozici celá paleta barev zapalovačů Zippo Matte.

 

Na povrch Zippo zapalovače je aplikován průsvitný barevný lak, který vytváří hladký leský povrch. Skrz tento barevný lak prosvítá textura chromového povrchu Zippo zapalovače. Zippo zapalovače lakované průsvitným lakem byly uvedeny v roce 2006 a dnes zahrnují modely s červeným povrchem Candy Apple Red™, hnědé Toffee™, modré Cerulean™ , fosforeskující žluté Lurid™ a zelené Meadow™.

 

Zippo zapalovače Neon   Zippo zapalovač Spectrum™
     
Neon   Spectrum™
     

Nepřehlédnutelné neonové Zippo zapalovače mají svítivý pololesklý povrch s výraznou neonovou barvou. Lak je, stejně jako u modelů Matte, laserem odpařen z pantů a spodní ražby tak, aby bylo možné zapalovač identifikovat. Zippo zapalovače s povrchy Neon jsou v nabídce od roku 2016.

 

Spectrum™, jeden z unikátních povrchů společnosti Zippo, je charakterizován vícebarevnými přechody, které se v závislosti na okolním světle mění. Zippo zapalovače Spectrum™ nejsou přímo lakovány, speciální obarvení způsobují příměsi, které se přidávají přímo do kovového pláště při výrobě zapalovače. Každý model má proto unikátní vzhled a od ostatních se mírně odlišuje. Zippo zapalovače s povrchem Spectrum™ jsou v nabídce od roku 2002.

 

Zippo zapalovač Chameleon™   Zippo zapalovač Abyss™
     
Chameleon™   Abyss™
     

Chameleon™ je další unikátní povrch společnosti Zippo. Charakterizuje jej hluboká zelená barva, která v závislosti na okolním světle, mění svůj odstín podobně, jako olejová skvrna. Zippo zapalovače s povrchem Chameleon™ jsou v nabídce od roku 2013.

 

Abyss™ je zvláštní povrch, který charakterzuje hluboká a intenzivní fialová barva. V závislosti na okolním světle zapalovač mění svůj odstín. Zippo zapalovače s povrchem Abyss™ jsou v nabídce od roku 2010. 

 

Zippo zapalovač Sapphire™    
     
Sapphire™    
     

Zrcadlově lesklá modrá barva se safírovým zabarvením charakterizuje Zippo zapalovače s povrchem Sapphire™. Zippo zapalovače Sapphire™ nejsou přímo lakovány, speciální obarvení způsobují příměsi, které se přidávají přímo do kovového pláště při výrobě zapalovače. V závislosti na okolním světle Zippo zapalovače Sapphire™ mění svůj odstín. Zippo zapalovače s povrchem Sapphire™ jsou v nabídce od roku 2004.

 

 

Tento web používá soubory cookie, které jsou nezbytné pro zajištění řádného fungování našeho obchodu, včetně analytických nástrojů pro optimalizaci jeho vzhledu a obsahu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.