Mosazné povrchy Zippo

Máte raději zlatou než-li stříbrnou? Zippo zapalovače se vyrábí i se zlatavě mosaznými povrchy a v tomto článku se o nich dozvíte více:

Mosazné Zippo zapalovače byly uvedeny v roce 1982 a získaly si své příznivce. Není žádným tajemstvím, že všechny Zippo zapalovače (mimo modely vyrobené ze vzácných kovů) mají mosazné jádro a jejich chromový nebo barevný vzhled je dán až další povrchovou úpravou, kdy je zapalovač na konci výroby elektrolyticky chromován nebo lakován.

U mosazných Zippo zapalovačů zůstává obnažené jejich mosazné jádro, které je dále upraveno pomocí sofistikovaných technologií, než nabude svýj konečný vzhled. Zajímavostí pak může být fakt, že společnost Zippo do použité mosazi přidává určité procento zlata, které povrch zapalovače rozjasňuje a mosazi brání v oxidaci, takže zapalovač zůstává barevně stálý.

Malou nevýhodou mosazných Zippo zapalovačů je fyzikální charakteristika mosazi - mosaz je poměrně měkký kov, a tak jsou mosazné Zippo zapalovače náchylnější k poškrábání a oděrkám, tudíž je vhodné je uchovávat a přenášet odděleně od jiných kovových předmětů.

Zippo zapalovače s povrchem z leštěné mosazi   Zippo zapalovače s povrchem z broušené mosazi
     
Leštěná mosaz   Broušená mosaz
     

Zippo zapalovače s povrchem z leštěné mosazi jsou charakteristické zrcadlově lesklým zlatým povrchem. Tento povrch umocňuje případnou další výzdobu, která v lesklém okolí dokonale vyniká. Zippo zapalovače s povrchem z leštěné mosazi jsou v nabídce Zippo od roku 1982.

 

Zippo zapalovače s broušeným mosazným povrchem se vyznačují jemnými horizontálními linkami, které na přední a zadni straně vznikají při výrobě broušením povrchu zapalovače soustavou těžkých ocelových kartáčů. Boční hrany zapalovače jsou naopak rozleštěny do vysokého lesku pro zvýšení kontrastu. Broušená mosaz je populární povrchovou úpravou a Zippo zapalovače z broušené mosazi jsou v nabídce Zippo od roku 1982.

 

Zippo zapalovače Tumbled Brass™    
     
Tumbled Brass™    
     

Tumbled Brass™ je uměle modelovaný vzhled, který má u nového mosazného Zippo zapalovače navodit dojem silného opotřebení, podobně jako zapalovačů Street Chrome™. Modely Tumbled Brass™ jsou navíc vyrobeny výhradně ze zesíleného materiálu Armor™, který je 1,5 násobně silnější, než u běžných zapalovačů. Zippo zapalovače s povrchem Tumbled Brass™ jsou v nabídce Zippo od roku 2014.