Nové Zippo inserty

4 roky po ukončení výroby kapesních plynových zapalovačů Zippo BLU společnost Zippo v září 2019 představila originální plynové a plazmové vložky (inserty) do zapalovačů. Tento krok lze považovat za náhradu chybějících plynových zapalovačů v sortimentu Zippo. Narozdíl od zapalovačů Zippo BLU, jejichž nabídka po stránce designu byla poněkud omezená, nové inserty Zippo představují modulární řešení, takže je možné je použít se schránkou téměř jakéhokoliv existujícího benzínového Zippo zapalovače.

Tyto inserty jsou nyní na cestě do České republiky!

K čemu Zippo inserty jsou?

Originální Zippo inserty v zásadě proměňují benzínový Zippo zapalovač na plynový, resp. elektrický.

Proč by někdo chtěl plynový Zippo zapalovač?

Pro některé uživatele je klasický benzínový Zippo zapalovač spojen s charakteristickým zápachem, který palivo vydává. Zpravidla se jedná o kuřáky doutníků, kde skutečně výpary Zippo benzínu mohou chuť doutníku trochu ovlivnit a některým uživatelům to zkrátka nevyhovuje (nutno však dodat, že zápach originálního Zippo benzínu je naprosto minimální a pro širokou skupinu uživatelů je naopak neopomenutelným "kořením").

Nespornou nevýhodou benzínových zapalovačů je potom jejich vysychání. Palivo v nádržce není hermeticky uzavřeno a přes knot se neustále odpařuje. Naplněný Zippo zapalovač tak během cca 10 dní zcela vyschne, i když není používán.

Nové Zippo inserty tyto problémy eliminují. Jednoduše stačí zakoupit některý z nových originálních Zippo insertů a jím pak standardní benzínový insert ze Zippo zapalovače nahradit.

Jaké typy Zippo insertů budou k dostání?

K dostání budou hned tři typy insertů:

Tryskový Zippo insert zippo insert tryskový 2x Plazmový Zippo insert
Tryskový insert jedním plamenem
Tryskový insert se dvěma plameny 
Plazmový insert s elektrickým výbojem 
     
Plynový insert s jedním tryskovým plamenem odolným proti větru. Vhodný pro běžné využití. Doplňuje se Zippo plynem do zapalovačů. Plynový insert se dvěma tryskovými plameny odolnými proti větru. Doplňuje se Zippo plynem do zapalovačů. Tento insert je určen především pro "doutníkáře", neboť rychle a šetrně dokáže připálit doutník. Pro fanoušky moderních technologií je připraven elektrický insert s plazmovým výbojem. Tento insert se dobíjí pomocí USB kabelu, součástí je integrovaná 200mAh baterie. Zapalovač se může dobíjet např. z USB portu počítače, auta nebo libovolné nabíječky.

 

Lze Zippo inserty použít do všech Zippo zapalovačů?

Originální Zippo insert nelze používat se Zippo zapalovači tvaru Slim a 1935 Replica. S ostatními modely benzínových Zippo zapalovačů jsou Zippo inserty 100% kompatibilní.

Vztahuje se na Zippo inserty doživotní záruka?

Ne - originální Zippo inserty jsou pouze volitelné příslušenství, prodávají se zvlášť, stejně jako jiné doplňky a vztahuje se na ně dvouletá spotřebitelská záruka.

Kdy budou inserty k dostání?

Naskladnění a začátek prodeje plynových Zippo insertů předpokládáme 4. týden v listopadu 2019, plazmové inserty budou podle posledních informací k dispozici pravděpodobně až koncem ledna 2020.